SEMINARIUM WIEDZA DLA PRODUCENTÓW
31 sierpnia (czwartek) 2017, godz. 11.00-14.00, Sala C2

Wstęp wolny po wypełnieniu i odesłaniu formularza.

Otwarte prezentacje przygotowane przez partnerów: producentów lub dystrybutorów produktów, technologii, usług przedstawiające zagadnienia o praktycznym znaczeniu dla prowadzenia produkcji szkółkarskiej i ogrodniczej bądź związanych ze wsparciem sprzedaży.Seminarium kierowane jest do szkółkarzy, ogrodników, producentów roślin rabatowych i ozdobnych oraz właścicieli i osób odpowiedzialnych za produkcję i sprzedaż.

 

 11.00-11.30 Bylinowe rozwiązania Florensis dla szkółkarzy   federowicz
  Mariusz Federowicz, Florensis Polska  
  Produktowe rozwiązania dla szkółkarzy umożliwiające wzbogacenie własnej oferty na okres wiosny, lata oraz wczesnej jesieni. Poza nowościami z oferty, bliżej omówione zostaną bestsellery szczególnie dobrze wpisujące się w Polską specyfikę. Przybliżone będą również pomysły sprzedażowe, które uaktrakcyjniają prezentację gotowego produktu.  
     
 11.30-12.00 Bezpieczeństwo w transporcie    
  Krzysztof Guść, Mandersloot Polska sp. z o.o.    
  Nowoczesny model dystrybucji kwiatów – kluczowe punkty dotyczące bezpieczeństwa i jakości
w łańcuchu logistycznym. Outsourcing usług logistycznych jako sposób budowania przewagi konkurencyjnej.
   
       
12.00 – 12.30 Ochrona w szkółkach preparatami firmy Syngenta
Kamil Jeziorek, Syngenta
Syngenta dla szkółkarstwa. Skuteczne rozwiązania przeciwko wielu chorobom i szkodnikom roślin.
  jeziorek
12.30-12.50 Zasady chłodnictwa w ogrodnictwie - DAIKIN    flagmanski
  mgr inż. Przemysław Flagmański, DAIKIN  
  DAIKIN – nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne systemy chłodnicze do utrzymywania wybranych warunków klimatycznych w obiektach średnio i wielkopowierzchniowych  
     
12.50-13.20 Ochrona prawna nazw odmian roślin   gawliczek
  Tomasz Gawliczek - kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi
Nazwy identyfikujące w obrocie chronione odmiany roślin podlegają szczególnej ochronie prawnej. Ich nieuprawnione użycie przez osoby trzecie może skutkować odpowiedzialnością cywilnoprawną jak i karnoprawną. Co więcej, nazwy odmian roślin mogą być również chronione na podstawie ich rejestracji jako znaku towarowego lub przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Regulacje te zapewniają kompleksową ochronę prawną nazw roślin. W trakcie wykładu zostaną przedstawione praktyczne sposoby dochodzenia praw do nazw odmian roślin w przypadku ich naruszenia, a także aktualne przykłady z orzecznictwa sądowego.
 
     
13.20-14.00 Nawadnianie w szkółce - podnosimy wydajność robiąc oszczędności   treder
  Prof. dr hab. Waldemar Treder, Instytut Ogrodnictwa, Skierniewice
Polska ma jeden z najgorszych bilansów wodnych w Europie, a ograniczone zasoby wodne mogą w przyszłości stanowić barierę rozwoju szkółkarstwa roślin ozdobnych. Dlatego szczególnego znaczenia nabiera stosowanie racjonalnych metod gospodarowania oraz retencjonowanie powstałych zasobów wodnych oraz ochrona środowiska naturalnego.
Podczas prelekcji przedstawione zostaną modelowe metody gospodarowania wodą w szkółce oraz retencjonowanie powstałych zasobów, także w kontekście ochrony środowiska naturalnego. Wdrożenie w produkcji szkółkarskiej zasad integrowanego nawadniania, aby przy jak najmniejszym zużyciu wody uzyskać optymalny efekt
  

Organizatorzy:          Patronat medialny:        
 zszp 2014 r   apz    biznesogr medialny    rgb szkolkarstwo    
Partnerzy:                    
 mandersloot nowe   syngenta    florensis    daikin   jwp kancelaria

 

 

DO GÓRY