Flower Expo

 ANN-MARIE POWELL - gość specjalny Dnia Architekta Krajobrazu

Ann-Marie Powell jest znaną brytyjską ogrodniczką i architektem krajobrazu od lat zajmującą się projektowaniem oraz popularyzacją wiedzy o roślinach. Po studiach pogłębiała swoją wiedzę zdobywając szlify i praktykę w renomowanej szkółce roślin ozdobnych Tendercare, doradzając ogrodnikom i architektom krajobrazu.

Jest autorką trzech książek o projektowaniu ogrodów. Regularnie pisze do czasopism, a jej artykuły można znaleźć m.in. w The Telegraph, Gardens Illustrated i The English Garden. Współpracuje z telewizją, zwłaszcza kanałem BBC, gdzie prowadzi programy ogrodnicze, a także prezentuje ciekawe projekty oraz historię ogrodów. Jako jeden z ekspertów uczestniczy w serii programów, w których 6 amatorów ubiega się o możliwość zaprojektowania i zbudowania ogrodu przy głównej alei na wystawie RHS Chelsea. Z tą wystawą Ann-Marie Powell związana jest od lat – w 2011 roku otrzymała srebrny medal, a rok wcześniej złoty. W 2015 ponownie zdobyła złoto na wystawie RHS w Hampton Court, w tym samym roku została wybrana przez Royal Horticultural Society jako projektant ich ogrodu na RHS Chelsea 2016.

Aktywność, charyzma i szerokie pole działania sprawiają, że często zapraszana jest na seminaria i konferencje, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem. Jej energię widać także w Internecie i mediach społecznościowych – blogach, Facebooku czy Instagramie, które regularnie zasila nowymi wpisami. Szczególnej dumy przysporzyła jej także rola patrona w organizacji charytatywnej Greenfingers, która wspiera chore dzieci korzystające z hospicjów, tworząc dla nich i ich rodziców piękne wnętrza ogrodowe.

O czym powiem podczas Dnia Architekta Krajobrazu - Ann-Marie Powell >>

Co będzie na warsztatach projektowych - Ann-Marie Powell >>

 

 

www.ann-mariepowell.com>>

 

DO GÓRY