Prelegenci Dnia Architekta Krajobrazu

Włodzisław Barcikowski

barcikowski

Znawca i producent bylin ze Szkółki Bylin Barcikowscy, którą prowadzi od 1985 roku. Jest ekspertem i rzeczoznawcą NOT i SITO w zakresie dachów zielonych.

 

 

 

 

arch. kraj Wojciech Januszczyk

januszczyk wwwArchitekt krajobrazu, pracownik naukowy Katolickiego Uniwesytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, współwłaściciel GARDEN CONCEPT Architekci Krajobrazu, Członek OSTO i SAK oraz Fundacji Krajobrazy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w kierowaniu procesami inwestycyjnymi w obiektach architektury krajobrazu w tym realizacji ogrodów przydomowych, parków i przestrzeni publicznych. W swoich prezentacjach zwraca uwagę na wielowymiarowość wykonywanego zawodu. Wskazuje problemy branży i przedstawia autorskie pomysły ich rozwiązania. Postuluje aby za wzorem innych krajów dokonano w środowisku zawodowym podziału na projektantów ogrodów i architektów krajobrazu. Z zespołem z firmy GARDEN CONCEPT bierze udział w wielu konkursach, w tym na aranżacje ogrodowe. Firma zajęła I miejsce na Targach Gardenia - INSPIRACJE-ARANŻACJE 2015 „KLASYCZNA NOWOCZESNOŚĆ” organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów oraz I miejsce na targach Zieleń To Życie – nagroda publiczności za aranżację „ OGRÓD SNU".

Magdalena Gruna

gruna

Dyrektor do Spraw Edukacji i PR w Vectorworks Polska. Związana z wdrażaniem nowoczesnych technologii w procesy projektowania. Interdyscyplinarną pracę doktorską napisała i obroniła na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Przez wiele lat była czynnym architektem w firmie rodzinnej, gdzie zajmowała się urbanistyką, projektowaniem architektonicznym i projektami wnętrz. Jest ekspertem w zakresie wyceny nieruchomości i nowoczesnych technologii projektowych.

 

 

 

 Ann-Marie Powell

annmariewww

Ann-Marie Powell - brytyjska ogrodniczka i architekt krajobrazu.  Projektuje ogrody prywatne, założenia komercyjne i publiczne, angażuje się w tworzenie wystawowych ogrodów na brytyjskich festiwalach ogrodniczych. Od lat jest związana z RHS Chelsea Flower Show, gdzie w 2010 roku otrzymała złoty medal, a rok później srebrny. W 2015 ponownie zdobyła złoto na wystawie RHS w Hampton Court, w tym samym roku została wybrana przez Royal Horticultural Society jako projektant ich ogrodu na RHS Chelsea 2016... >> więcej 


Mirosław Sztuka - BA(Hons), Dip. La(Hons)

sztuka

Architekt krajobrazu z 25-letnią praktyką zawodową, studiował na SGGW w Warszawie, Sheffield University i Greenwich University w Londynie. Współzałożyciel biura RS Architektura Krajobrazu (biurowiec Agory, WARTA Tower, Centrum Silesia w Katowicach). Pracował przez wiele lat w Chinach dla firmy AECOM (modernizacja Ocean Park w Hong Kongu, Cotai Strip w Makao, nowa dzielnica Binhai w Tianjin). Prowadzi biuro projektowe S&P Architektura Krajobrazu w Warszawie, wykonujące projekty w Rosji (Rewitalizacja Parku Komunardów w Jekaterynburgu), Chinach (wygrana w konkursie High Rail Park w Harbinie), Niemczech i Polsce.
 

 

 

DO GÓRY